Sjajan povratak fudbala u Bergamo, Atalanta deklasirala Sasuolo

RTS 21.06.2020

Fudbaleri Atalante su deklasirali tim Sasuola sa 4:1 na svom terenu, u prvoj utakmici nastavka 26 kola Serije A. U nedelju je odigrana prva prvenstvena utakmica u Bergamu i fudbal se na najbolji način vratio u grad koji je bio najteže pogođen pandemijom koronavirusa.

Atalanta se vratila u velikom stilu i slavila je u nastavku 26. kola Serije A. Klub iz Bergama je poslednji meč odigrao 10. marta, protiv Valensije u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona. Pre početka meča odata je pošta brojnim žrtvama koronavirusa u Italiji i Bergamu, a raspoloženi za igru, domaćini su već u prvom poluvremenu serijom golova razrešili pitanje pobednika i došli do 15. pobede u sezoni. Seriju je najavio Đimšiti, vodećim golom u 16. minutu, na