Sve se menja, ali šampion Austrije nikako! Salzburg sedmi put uzastopno prvak države!

Kurir 28.06.2020

Fudbaleri Salcburga osvojili su danas, sedmi put uzastopno, šampionsku titulu u austrijskoj ligi, pošto su kao domaćini pobedili Hartberg sa 3:0, u 30. kolu.

Domaći su poveli u 45. minutu golom Andrea Ramalja, drugi gol postigao je Hvang He-čen u 53. minutu, a konačan rezultat postavio je Patson Daka u 59. minutu. Dva kola pre kraja Salcburg ima devet bodova prednosti nad drugoplasiranim Rapidom, dok LASK na trećem mestu ima 11 bodova manje. Salcburg je u 30 kola postigao 102 gola, a primio 32. Ove godine ekipa Džesija Marša osvojila je duplu krunu, pošto je bila najbolja i u Kupu Austrije. LASK je vodio na kraju