Revija golova za ubedljive pobede Arsenala, Njukasla i Evertona

RTS 01.07.2020

U prvim utakmicama 32. kola Premijer lige odigranih u sredu viđena je prava revija golova, a kada su u pitanju pobednici, nije bilo iznenađenja. Arsenal je na svom terenu deklasirao poslednjeplasirani Norič sa 4:0, Njukasl je na gostovanju "rasturio" Bornmut (4:1), dok je Everton na svom terenu nadigrao Lester, rezultatom 2:1.

U duelu Arsenala i Noriča nije bilo dileme o pobedniku, a gosti su uspeli samo delimično na početku meča da pruže adekvatan otpor. Posle pola sata igre u kojoj je za domaćine bilo nekoliko izglednih šansi, mrežu gostiju je u 33. minutu "načeo" Pjer-Emerik Obamejang, da bi u 37. Džaka duplirao vođstvo Arsenala – tim rezultatom otišlo se na odmor. U drugom poluvremenu situacija se ponovila, Obamejang je ponovo zatresao mrežu u 67. minutu, a konačnih 4:0 je postavio