Arsenal diže formu, Vulverhempton nemoćan protiv "tobdžija"

RTS 04.07.2020

Fudbaleri Arsenala pobedili su na gostovanju kod Vulverhemtona sa 2:0, u utakmici 33. kola engleske Premijer lige. Arsenal je nastavio da diže nivo igre i ostvario treću uzastopnu pobedu, dok su Vulvsi tek sada pokazali blagi pad forme.

U prvom poluvremenu na "Molinou" je viđena izuzetno sporta i nezanimljiva igra, u kojoj je domaći tim imao blagu inicijativu. Međutim, u 43. minutu jedna akcija donela je potpuni preokret snaga na terenu - posle napada po levom boku i centaršuta, lopta se odbila do Bakaja Sake, koji sa nekih desetak metara šalje loptu u mrežu. Arsenal je tako sa prednošću otišao na odmor, dok u drugom poluvremenu Vulvsi nisu uspeli da dođu do izjednačenja. Najbolju priliku sredinom