Tragedija Atalante u Lisabonu, PSŽ od ivice ambisa do polufinala!

RTS 12.08.2020

Fudbaleri Pari Sen Žermena nestvarnim preokretom u finišu utakmice pobedili su Atalantu i plasirali se u polufinale Lige šampiona. PSŽ je preokrenuo u nadoknadi vremena i srušio san Atalante rezultatom 2:1, koju je nekoliko minuta delilo od istorijskog uspeha i nastavka sjajne sezone. "Sveci" su odigrali veoma loš meč, propisno se ispromašivali, ali će se ipak boriti za finale sa pobednikom susreta Lajpcig – Atletiko Madrid.

Klub iz Bergama nije uspeo da se po prvi put nađe među najbolja četiri na "starom kontinentu", ali će uprkos tome pamtiti fantastičnu sezonu, dok su "sveci" konačno razbili kletvu zvanu "četvrtfinale Lige šampiona". Prštalo je sve od samog početka utakmice na "La Lužu" – već u trećem minutu pokušala je Atalanta preko Papua Gomesa, da bi u narednom napadu Nejmar promašio neverovatnu priliku i najavio da ovo neće biti njegovo veče. Posle lepe razmene dodavanja sa