On je: “ljudski torpedo”, bukvalno su ga ispaljivali iz topa, a zbog toga su hteli da mu zabrane nastup na OI, jer je profesinalac!

Sportal blic 23.08.2020  |  P. L.
On je: “ljudski torpedo”, bukvalno su ga ispaljivali iz topa, a zbog toga su hteli da mu zabrane nastup na OI, jer je…

Mislili ste da je čuveni Jan Trop jedini Torpedo u svetu sporta? Varate se, jer Olimpijske igre je obeležio i jedan drugi čovek.

A on se zone Alberto Bralja, italijanski gimnastičar koji je svojoj zemlji 1908. doneo zlatnu medalju za Igara. Kako u to vreme jedan istorijski uspeh nije donosio bezbrižan život, morao je da se snalazi i radi razne poslove - a najpoznatiji mu je bio u cirkusu gde je bio "ljudski torpedo". Doslovno su Balju ispaljivali iz topa, nekoliko puta je doživeo i teške povrede a najbolniji mu je udarac bila zabrana učešća na Olimpijskim igrama 1912. Razlog je što je bio

Olimpijske Igre »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »