Grnović najbolji desetobojac na Balkanu

RTV 20.09.2020  |  RTV (Lazo Bakmaz)

KLUŽ - Takmičenje na Balkanskom prvenstvu u atletici, u rumunskom Klužu, srpski tim završio je sa tri zlatne medalje. Posle Milane Tirnanić na 100 i Boška Kijanovića na 400 metara, drugog dana učešće na Balkanijadi pozlatio je i desetobojac Aleksandar Grnović. Jedino je Grnovićev zbir bio bolji od 7.000 bodova, osvojio ih je 7.179, uz lični rekord u bacanju diska 44,13 metara, što je za pet centimetara bolji rezultat od njegovog dosadašnjeg rekorda. Pored diska, Grnović je pobedio u sprintu na 100 metara,

Bronzanu medalju osvojila je Anja Lukić na 100 metara sa preponama. Stazu je pretrčala za 13,39 sekundi, 18 stotinki sporije od pobednice Ane Plotišine iz Ukrajine, 11 sekundi iza Rumunke Anamarije Nesterius na drugom mestu. Treće mesto i bronzana medalja bio je domet i naše Teodore Simović u trci na 5.000 metara, rezultatom 16:53,65 minuta. Jedina je 5.000 metara trčala brže od 16 minuta Ukrajinka Julija Šmatenko (15:41,17). Odličom ocenom ocenjen je nastup Miloša