Bajern nakon drame do trofeja: Bavarci savladali Sevilju i osvojili Superkup Evrope! (video)

Hot sport 24.09.2020  |  Vladimir Andonov

Fudbaleri Bajerna osvojili su Superkup Evrope pošto su u Budimpešti savladali Sevilju posle produžetaka rezultatom 2:1 (1:1).

Osvajač Lige Evrope se ‘pokazao zube’ šampionu Evrope, imao velike prilike da slavi, ali je ipak ostao bez trofeja. Bavarci su kaznili promašaje Andalužana i golom Ćavija Martineza u 104. minutu došli do pobedonosnog pogotka. Počelo je veoma dobro po tim Đulena Lopetegija i već u 12. minutu dosuđen je jedanaesterac. U duelu su bili David Alaba i Ivan Rakitić, a engleski sudija Entoni Tejlor je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Lukas