Слави будимпешта, Ференцварош у лиги шампиона! Мађари прошли у елиту без победе, пласирали се и Динамо и Олимпијакос /видео/

Спортал блиц 29.09.2020  |  П. Л.
Слави будимпешта, Ференцварош у лиги шампиона! Мађари прошли у елиту без победе, пласирали се и Динамо и Олимпијакос…

Одигране су прве три утакмице плеј-оф фазе Лиге шампиона, победу је једино остварио Динамо Кијев над Гентом од 3:0.

Сем украјинског тима, у групну фазу елитног европског такмичења су још прошли Олимпијакос и Ференцварош захваљујући добрим резултатима из првих мечева. Екипа из Кијева је у првој утакмици славила са 2:1, а онда победила и код куће те потврдила пласман у Лигу шампиона. Везиста Витали Бујалски је донео предност свом тиму већ у 9. минуту пошто га је Супријага проиграо. У 36. минуту је Де Пења прецизно извео казнени ударац, а судија Марчињак је на креч показао и у