Kup Srbije: Vojvodina sigurna, veliki preokret Radnika protiv Kabela, Partizan bolji od Bačke

RTV 21.10.2020  |  RTS, RTV (Rade Macet)

NOVI SAD - Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, nakon što su savladali niželigaša Jedinstvo iz Rumenke 2:0, dok je Radnik iz Surdulice slavio protiv Kabela u Novom Sadu rezultatom 4:3, nakon što je domaćin vodio 3:0.

Fudbaleri Kabela ispustili su veliku šansu da pobede favorizovani Radnik iz Surdulice na stadionu pored novosadskog Štranda u šesnaestini finala Kupa Srbije. Slobodan Novaković pogodio je mrežu Ranđelovića već u prvom minutu, a na isteku pola sata duplirao je prednost domaćih. Kada je Mesarović povisio na 3:0 u 36. minutu, iznenađujući trijumf Kabela bio je gotovo izvestan, ali je Pavlov sa bele tačke u finišu prvog dela vratio nadu gostima. Ekipa iz Surdulice u