VAR okrenuo leđa Realu, tri penala i istorijska pobeda Valensije!

RTS 08.11.2020

Fudbaleri Valensije napravili su veliko iznenašenje u derbiju devetog kola La Lige i pobedili Real Madrid sa 4:1, u utakmici koja će ostati zapamćena u istoriji španskog fudbala, ali i u sećanju navijača "kraljevskog kluba". Duel je, kao i sve u fudbalu u poslednjih godinu dana, obeležio VAR i tri penala protiv Madriđana. Pobede su tokom dana ostvarili Viljareal, Valjadolid i Real Sosijedad, koji će ostati prvi na tabeli i nakon ove runde.

Ekipa Zinedina Zidana će nakon drugog poraza ostati na četvrtoj poziciji sa 16 bodova, četiri manje od vodećih Baska, dok je Valensija skočila na deveto mesto sa 11 bodova, koliko ima i Barselona. Prvo poluvreme na "Mestalji" bilo je veoma interesantno, utakmica je bila otvorena i puna zanimljivih, ali i bizarnih situacija. "Kraljevski klub" poveo je u 23. minutu nakon odličnog šuta Karima Benzeme, koji je uputio šut sa nekih 18 metara, lopta na putu malo zakačila