Zverev jedva pobedio Švarcmana i sačuvao šansu za polufinale

RTS 18.11.2020

Nemački teniser Aleksander Zverev ostvario je prvu pobedu na Završnom turniru u Londonu, pošto je u drugom kolu bio bolji od Dijega Švarcmana. Zverev je u drugom meču grupe Tokio 1970 savladao Švarcmana rezultatom 6:3, 4:6, 6:3 i tako gotovo izvesno eliminisao omalenog Argentinca iz daljeg toka takmičenja.

Nemac sada ima po jednu pobedu i poraz, uz skor 2:3 u setovima, pa je sačuvao šansu da se plasira u polufinale. Međutim, činjenica da je izgubio set znači da Novak Đoković ima šansu da obezbedi plasman među četiri najbolja već posle drugog kola. Za to mu je neophodna pobeda u dva seta nad Danilom Medvedevom. Duel je bolje otvorio "El peke", koji je u trećem gemu napravio brejk i poveo 1:2, ali je onda Saša "upalio motore" i zaigrao mnogo bolje. Krenuo je Zverev da