Kup Srbije: IMT iznenadio Radnički, tri meča rešena penalima

RTS 25.11.2020

Fudbaleri IMT Novi Beograd nadigrali su Radnički iz Niša na svom terenu sa 2:1 i priredili svojevrsno iznenađenje plasiravši se u četvrtfinale Kupa Srbije. Čak tri od današnjih pet utakmica osmine finala završene su penal serijom a u dalji tok takmičenja plasirali su se Voždovac, Radnik, Spartak iz Subotice i TSC iz Bačke Topole.

U prvom današnjem meču IMT Novi Beograd je na stadionu pored "Hale sportova Ranko Žeravica" nadigrao Radnički iz Niša sa 2:1 golovima Nikole Terzića u prvom a potom i Uroša Vukašinovića u drugom poluvremenu. Radnički je do kraja meča uspeo samo da umanji rezultat i postavi konačnih 2:1 preko Petra Đuričkovića pogotkom iz jedanaesterca u 67. minutu utakmice. Penal serije su viđene u čak tri meča koja su završena nerešenim rezultatom. Javor je u Ivanjici dočekao