Slavlja gostujućih timova u prvim mečevima Lige Evrope

RTS 26.11.2020

Pobede gostujućih timova obeležile su prve večerašnje utakmice četvrtog kola Lige Evrope, jer je na svom terenu slavila samo Sparta Prag nadigravši Seltik sa 4:1. Uz Crvenu zvezdu na gostujućim terenima slavili su Arsenal, Sivaspor, Antverp, Zorja, Dinamo Zagreb i Jang Bojs.

Iako su i u delu Sparte i Seltika Gosti dobro ušli u meč i poveli već u 15. minutu igre golom Eduarda, domaćini su uspeli da desetak minuta kasnije izjednače, a potom i preokrenu rezultat na 2:1 golovima Handka i Julijusa. U drugom poluvremenu neizvesnost je trajala do 80. minuta kada Julijus novim pogotkom uvećava na 3:1 i učinilo se da će to biti konačni rezultat meča, ali je u 4. minutu sudijske nadoknade naš internacionalac Srđan Plavšić postigao pogodak za