Savladao nosioca olimpijske norme u finalu: 63. „Zlatna rukavica“ u znaku reprezentacije Srbije i Abasova!

Kurir 30.11.2020

Iz sportskog centra “Soko” u Somboru vinuo se novi šampion naše “Zlatne rukavice”, takmičenja na koje je srpski boks veoma ponosan.

Pobednik 63. izdanja ovog turnira je srpski bokser Vahid Abasov koji je u finalu u Hali Mostonga savladao nosioca olimpijske norme za Tokio 2021. Alžirca Čemsednina Kramova 4:1. Naslov najbolje reprezentacije ovog prestižnog međunarodnog turnira sa velikom tradicijom ponela je selekcija Srbije sa osvojenih deset medalja (dve zlatne, dve srebrne i šest bronzanih). Do finalne večeri stigla su četiri boksera Srbije, ali su povrede uzele danak, tako da je u finalnoj