Lacio odoleo Brižu, Dortmund bolji od Zenita

RTS 08.12.2020

Fudbaleri Lacija i Briža odigrali su nerešeno 2:2, dok je Borusija iz Dortmunda savaladala Zenit sa 2:1, u mečevima poslednjego kola grupne faze Grupe F Lige šampiona. Tim iz Dortmunda sa prve pozicije ide u drugu fazu, dok je Lacio drugi u grupu. Briž se seli u Ligu Evrope.

Lacio je u dva navrata imao prednost, ali je Briž uspeo da izjednači. U finišu Rimljani su grčevito čuvali bod. Briž je stvorio nekoliko stopostotnih prilika, ali je sreća bila uz domaćine pa je sa osvojenim bodom zadržao drugo mesto u grupi. Lacio je poveo u 12. minutu. Brz napad domaćina Alberto se našao sam ispred golmana šutirao je, ali je Mignolet uspeo da odbrani, međutim odbijenu loptu prihvatio je Korea i sa nekoliko metara pogodio prazan gol. Tri minuta