Atalanta nadigrala Romu posle preokreta, Lacio savladao Napoli

RTS 20.12.2020

Fudbaleri Atalante nadigrali su tim Rome sa 4:1 u utakmici 13 kola Serije A posle preokreta u drugom poluvremenu. Gosti su dobili prvo poluvreme sa 1:0, ali su domaćini u drugom uspeli da načine rezultatski preokret i dođu do ubedljive pobede. U poslednjoj večerašnjoj utakmici fudbaleri Lacija nadigrali su Napoli sa 2:0 na svom terenu.

Fudbaleri Rome su odlično ušli u meč na gostujućem terenu i poveli već u trećem minutu golom Edina Džeka. Potom se odvijao ravnopravan duel a domaćini do kraja prvog poluvremena nisu imali izgledniju priliku da ugroze mrežu Rome, pa se na pauzu otišlo sa vođstvom gostiju. U drugom poluvremenu Atalanta je povećala pritisak na gol gostiju ali je odbrana dobro reagovala sve do 64. minuta kada Duvan Zapata sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca postiže pogodak za