Spektakularno poluvreme: Dalas ispisao istoriju NBA, Dončić i ekipa na posle dve četvrtine vodili sa 50 razlike protiv la Klipersa /video/

Sportal blic 27.12.2020
Spektakularno poluvreme: Dalas ispisao istoriju NBA, Dončić i ekipa na posle dve četvrtine vodili sa 50 razlike protiv la…

Neverovatno, ali istinito - košarkaši Dalasa pobedili su Kliperse u Los Anđelesu rezultatom 124:73 i timu iz Kalifornije naneli najubedljiviji poraz u istoriji franšize.

Gosti su već na poluvremenu imali 50 poena prednosti i tako ispisali nove stranice istorije najjače lige sveta. Ekipa iz Teksasa je u prva 24 minuta postigla spektakularnih 77 poena, a od jednog od favorita za osvajanje titule primila 27 poena. Da, dobro ste pročitali, rezultat na poluvremenu u praznom Stejpls Centru je 77:27! Mavsi su u prvoj četvrtini postili 36 poena, u drugoj 41, dok su domaći, istina bez pomoći Kavaja Lenarda, zabeležili 13, odnosno 14 poena.