Dramatične pobede Barselone i Armanija posle rezultatskih preokreta

RTS 28.01.2021

Košarkaši Barselone nadigrali su tim Olimpijakos na gostovanju sa 76:74 u dramatičnoj završnici posle nekoliko rezultatskih preokreta tokom meča, a Armani je, takođe posle preokreta, na svom terenu nadigrao Zenit sa 82:76 u utakmicama 23. kola Evrolige.

Barselona je vrlo ofanzivno ušla u meč na gostovanju u Pireju i na samom startu došla do prednosti koja je na kraju poluvremena bila dvocifrena. Kada se učinilo da neće biti dileme o ishodu meča, Olimpijakos je uspeo da se vrati u meč, tokom treće četvrtine anulira prednost gostiju, a zatim i povede sa tri poena prednosti uvodeći meč u neizvesnu završnicu. Iako je tokom većeg dela završne četvrtine Olimpijakos održavao minimalnu prednost, gosti iz Barselone su u