Čudesno! Dušan Tadić je danas ispisao istoriju holandskog fudbala, a Ajaks demolirao az

Sportal blic 31.01.2021

Srpski reprezentativac bio je kreator još dva presudna pasa nakon kojih je postigao pogotke i na kraju savladao na gostovanju, sa ubedljivih 3:0.

Kapiten "kopljanika" je tako nakon današnje utakmice zvanično postao najbolji asistent u 21. vek u holandskoj ligi. Ajaks je golovima Entonija u 14, Klasena u 60. i Neresa u 94. minutu savladao velikog rivala, a Tadić je bio asistet kod oba gola u drugom poluvremenu. Srpski reprezentativac je na ovoj listi prestigao bivšeg saigrača Hakima Zijeha, koji je bio dosadašnji rekorder sa 87. upisanih asistencija. Tadić je pravi vođa tima Erika ten Haga i sigurno će biti