Seltik na minus 20

Sport klub 06.02.2021  |  Autor:Branko Spasojević

Pobedom nad Madervelom (2:1), u 28. kolu škotskog Premijeršipa, fudbaleri Seltika, uz utakmicu manje, smanjili su zaostak za liderom Rendžersom na 20 bodova. „Kelti“ su početkom drugog poluvremena, u režiji Eduarda, na asistenciju Mek Gregora, obezbedili 2:0.

Prethodno je precizan bio Velš, u drugom minutu. Na suproztnoj strani, pogodak Kempbela, sredinom nastavka, bio je samo počasan za gostujuću ekipu. Dvostruki strelac Martin Bojl najzaslužniji je za trijumf Hibernijana nad Aberdinom (2:0). Istovetnim rezultatom, Sent Miren je pobedio Kilmarnok. Odlučili su golovi Mek Alistera u 38. i Obike u 61. minutu. Fudbaleri Sent Džonstona slavili su u Livingstonu – 2:1. Gosti su do prednosti stigli u režiji Tensera, u