Još jedan Srbin prošao dalje: Lajović izjednačio najbolji rezultat u Australiji!

Hot sport 10.02.2021  |  Jovan Dević Jovan Dević Jovan

Dušan Lajović u trećem je kolu prvog Grand Slema! Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Australijan opena pošto je savladao Kazahstanca Aleksandra Bublika (45. igrač planete) sa 3:1, po setovima 6:4, 7:6, 4:6, 6:3.

Meč je trajao tri sata i pet minuta i ovim trijumfom Lajović je izjednačio najbolji rezultat u Melburnu. U prvom setu Lajović je napravio dva vezana brejka i došao do prednosti 5:2 i sigurno priveo prvi set kraju. Pobednika drugog seta odlučio je taj-brejk, imao je Kazanhstanac 5:3 u gemovima, ali sjajni Lajović u ovom setu uspeva da spasi 7 set lopti i da u taj-brejku iskoristi drugu set loptu sa velikih 2:0 u setovima. Treći set je pripao Bubliku, a odlučio je