Ajntraht srušio uzdrmani Bajern, Jović rasečene glave napustio teren

RTS 20.02.2021

Fudbaleri Ajnrtahta savladali su u Frankfurtu ekipu Bajerna sa 2:1 u utakmici koja je obeležila 22. kolo nemačke Bundeslige. Ajntraht je srušio aktuelnog šampiona koji igra veoma promenljivo ove godine i drugu utakmicu zaredom je ostao bez kompletnog plena.

Domaćin je poveo već u 12. minutu kada je srpski reprezentativac Filip Kostić sjajno prošao po levom boku i asistirao Kamadi za 1:0. Ajntraht je čuvao prednost, a u finišu prvog poluvremena je duplirao – Junes je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i fantastičnim udarcem pogodio suprotne rašlje. Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi ekipa Hansija Flika uspela da smanji u 53. minutu preko Roberta Levandovskog. Poljak je postigao 26. pogodak u sezoni, kada je