Ulm furiozan, Marelja i Mićović solidni, Peno skroman

Sport klub 27.02.2021  |  Autor:Nina Spasojević

U 21. kolu nemačkog BBL šampionata na tri subotnja susreta postignuti su sledeći rezultati: Ulm - Sintainiks 102:73, Bon - Vehta 94:89, Gisen - Bajrut 97:92 Ulm je deklasirao ekipu Sintainiksa, ne dopustivši joj da povede, osim u prvom minutu utakmice.

Domaći su već u prvoj deonici odmakli na 29:10, a zatim gazili rivala do kraja susreta, pri čemu su imali maksimalnu prednost od 32 poena. Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Per Ginter sa 16 poena, 3 skoka i 6 asistencija, a u poraženom timu Mihal Mišalak je zabeležio 23 poena, 2 skoka i 2 asistencije i Kvinton Huker 17 poena, 2 skoka i 2 asistencije, a Aleksandar Marelja je za 19 i po minuta upisao 8 poena (7-4 za dva, ) i skok. Bon je porazio Vehtu posle