Mahrez blistao, Siti se goleadom vratio na pobednički kolosek

RTS 10.03.2021

Fudbaleri Mančester sitija vratili su se na pobednički kolosek i pokazali da je poraz od gradskog rivala Junajteda bio samo loš dan. "Građani" su na svom stadionu savladali Sautempton sa 5:2 u ranije zakazanoj utakmici 33. kola Premijer lige.

Ekipa koju vodi Pep Gvardiola je posle 21 uzastopnog trijmfa zaustavljena, ali je sada opet pobedila, iako nije bilo sve najjednostavnije na "Etihadu". Domaćina je u prednost doveo Kevin de Brujne u 15. minutu, kada je pokupio odbijenu loptu posle šuta Fila Fodena i sjajne akcije Rubena Dijaša i Oleksandra Zinčenka. Međutim, "sveci" su izjednačili samo pet minuta kasnije, pošto je Džejs Vord-Praus sigurno izveo penal koji je prethodno skrivio Ajmerik Laport. Nešto