Liverpul ponovo pobedio Lajpcig i prošao u četvrtfinale

Nova 10.03.2021  |  Autor:Dušan Marković

Fudbaleri Liverpula i u revanšu su savladali nemački Lajpcig rezultatom 2:0 i rutinski obezbedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona. “Crveni” su golovima u drugom poluvremenu kao i u prvom meču slomili Nemce i na taj način ostali u trci za titulu prvaka Evrope.

Za razliku od prethodnih nekoliko meseci, na scenu je stupio Liverpulov golgeterski tandem Salah i Mane koji je za samo tri minuta rešio pitanje pobednika. Iako se na prvi gol čekalo do 71. minuta, nije falilo uzbuđenja pre toga. Posle početnog ispitivanja snaga, prvu šansu na meču je promašio Dani Olmo, koji je u 12. minutu slabo šutirao iz izgledne pozicije. Već sedam minuta kasnije odgovorili su domaći kada je sjajan udarac glavom Žote odbranio Gulaši. Golman