Srbin je ušao u igru i doneo preokret – na drugom kraju sveta /video/

Sputnik 13.03.2021

Fudbaleri Sidneja, aktuelni šampioni australijske A lige, pobedili su posle preokreta ekipu Njukasl Džets - 2:1 (0:1), a tvorac preokreta bio je Miloš Ninković. Nekadašnji as Crvene zvezde i reprezentativac Srbije ušao je u drugom poluvremenu i postigao izjednačujući pogodak, koji je pokrenuo domaćina na putu ka sva tri boda.

Sidnej Miloša Ninkovića, koji gospodari „zemljom kengura“ na drugom kraju sveta, u odnosu na Srbiju, bio je favorit protiv Džetsa, ali nije susret 11. kola počeo onako kako su izabranici Stiva Korice želeli. Igrao se 21. minut kada je golman Endrju Redmejn početnički reagovao, dodavši loptu pravo u noge mladom Luki Pršu, koji je rutinski pogodio malu mrežu rezantnim udarcem levom nogom. Ipak, ispostaviće se da je trenutak odluke bio uvođenje iskusnog Miloša