Benzema ponovo heroj Reala, Sevilja se spasla golom golmana

RTS 20.03.2021

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Seltu na gostovanju sa 3:1 u utakmici 28. kola španske La Lige. Real je nastavio da juri najveće rivale i došao do 18. trijumfa u domaćem šampionatu. U ostalim susretima Ueska i Osasuna su odigrale nerešeno bez golova (0:0), dok je meč Valjadolida i Sevilje takođe završen bez pobednika – 1:1.

"Kraljevski klub" je došao do 60 bodova i preskočio Barselonu na drugoj poziciji, pošto Katalonci imaju bod manje i utakmicu manje. Na prvoj poziciji i dalje je Atletiko Madrid sa 63 boda. Heroj Madriđana još jednom je bio Karim Benzema – francuski napadač je pogađao u 20. i 30. minutu, pa iako je Santi Mina u finišu poluvremena smanjio, do samog kraja nije bilo promene rezultata. Drugi deo igre bio je mnogo manje sadržajan, ekipa Zinedina Zidana je sačuvala