Барса бриљирала у Сан Себастијану и пришла Атлетику на -4

Н1 Инфо 21.03.2021  |  Аутор:Никола Новаковић

Последњи меч недељног програма 28. кола шпанске Ла Лиге донео је веома убедљиву победу Барселоне у Сан Себастијану – Каталонци су резултатом 6:1 (2:0) славили против Реал Сосиједада, па екипа Роналда Кумана сада заузима другу позицију на табели са четири бода мање од лидера Атлетико Мадрида на десет кола до краја шампионата.

Гости су фантастично деловали читавим током сусрета на стадиону „Реале Сегурос“ – у вођство су дошли у 37. минуту када је Антоан Гризман искористио одбитак и постигао свој осми гол у сезони у Ла Лиги. Шест минут касније Дест је на асистенцију Лионела Месија сјајним шутем дуплирао предност. Исти играч је на старту другог полувремена повисио на 3:0 после једног продора Ђордија Албе. У 56. минуту било је 4:0, а Лионел Меси је лобом матирао голмана Алехандра Рамира.