Prvi put u istoriji! Slovenci šokirali Hrvate, svetski vicešampion pao u Ljubljani na startu kvalifikacija!

Sportal blic 24.03.2021

Na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru fudbaleri Slovenije su minimalnim rezultatom pobedili Hrvatsku - 1:0 (1:0).

Svetski vicešampion je imao više prilika, doduše bezopasnih, dok je Jan Oblak kao "hobotnica" zaustavljao sve pokušaje izabranika Zlatka Dalića. Jedini gol na meču u Ljubljani postigao je Sandi Lovrić u 15. minutu, nakon greške Perišića na sredini terena i kontre, te malo sreće, jer je lopta na putu do gola zakačila i Brozovića. Hrvatska je dve velike prilike imala u prvih deset minuta, u šestom je Kramarić sa desetak metara šutirao pored gola, a malo posle toga je