Kraj za Lasla u Majamiju, Bublik ide dalje

N1 Info 26.03.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u treće kolo Masters turnira u Majamiju pošto je od njega rezultatom 2:0 bolji bio teniser iz Kazahstana Alaksander Bublik, koji će u narednoj rundi igrati protiv Džejmsa Dakvorta, koji je izbacio Davida Gofana.

Po setovima je bilo 6:3, 6:4 za Bublika nakon 86 minuta tenisa. Veliku priliku propustio je teniser iz Sente u maratonskom trećem gemu prvog seta, ali je Bublik odbranio servis na tri brejk-lopte, a potom u šestom gemu i sam napravio brejk dovoljan za vođstvo 1:0. U drugom delu Laslo je izubio servis u trećem gemu, ali je napravio ribrejk odmah zatim. Međutim, na 4:4 srpski teniser nije uspeo da osvoji gem na svoj servis, a Bublik je u poslednjem gemu „sa nulom“