Luksemburg pobedio Irsku, Češka odolela Belgiji

RTS 27.03.2021

Fudbaleri Luksemburga pobedili su kao gosti Republiku Irsku minimalnim rezultatom (1:0) i tako došli do treće pozicije u grupi A, u kojoj se nalazi i Srbija. U ostalim utakmicama od 20.45 nije bilo pobednika – Češka je odolela favorizovanoj Belgiji (1:1), dok je Slovačka podelila bodove sa Maltom (2:2).

Posle Srbije, Ircima su i Azerbejdžanci naneli poraz. Strelac pobedonosnog pogotka bio je Rodriges u 85. minutu, za prve bodove u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Ispred Azerbejdžana su Srbija i Portugalija koje imaju po četiri, ali naš tim ima bolju gol razliku. U meču grupe E Češka Republika je vodila protiv favorizovane Belgije pogotkom Provoda u 50. minutu, ali je goste spasao ko drugi do Romelu Lukaku, deset minuta kasnije. Obe