Uzalud Micićevih 29 poena, Real od ivice ambisa do smanjenja u seriji

RTS 27.04.2021

Košarkaši Reala iz Madrida smanjili su na 2-1 u četvrtfinalnoj seriji sa Anadolu Efesom i zadržali šanse da se nađu na Plej-ofu Evrolige. Real se vratio sa ivice ambisa i pobedio turskog šampiona 80:76, iako je bio izuzetno blizu eliminacije.

"Kraljevski klub" je nadoknadio zaostatak od 15 poena i furioznim finišom uspeo da se izvuče. Ekipa Pabla Lasa je u poslednjih nekoliko minuta potpuno šokirala rivala, napravila seriju 19:2 i učinila da Efes izgubi dobijen meč. Turski šampion je posle izjednačenje prve četvrtine drugu dobio 23:13 i činilo se da ima potpunu kontrolu. Vasa Micić je dominirao i odigrao jednu od najboljih utakmica u karijeri, pa se činilo da će rutinski privesti meč kraju. Međutim, u