Rasplet u Bundesligi Verder ispao iz lige posle 41. godine! Union Berlin ide u Ligu konferencija, srpski Ajntraht u Ligu Evrope...

Kurir 22.05.2021
Rasplet u Bundesligi Verder ispao iz lige posle 41. godine! Union Berlin ide u Ligu konferencija, srpski Ajntraht u Ligu…

Fudbaleri Union Berlina osigurali su nastup u Ligi konferencija nakon što su danas na svom terenu pobedili ekipu Lajpciga sa 2:1, u meču poslednjeg 38. kola Bundeslige.Gosti su poveli golom Džastina Klajverta u 55. minutu, da bi Union Berlin preokrenuo rezultat golovima Marvina Fridriha u 67. i Maksa Krusea u drugom minutu nadoknade.

Lajpcig je sezonu u Bundesligi završio na drugom mestu sa 65 bodova, dok je Union Berlin sedmi sa 50 bodova. Keln je na svom terenu pobedio Šalke sa 1:0. Gol koji je za domaći tim postigao Sebastijan Anderson u 71. minutu poništen je nakon gledanja VAR-a zbog prekršaja, da bi Keln do pobede došao golom Sebastijana Bornaua u 86. minutu. Keln je završio 16. sa 33 boda i igraće baraž meč za opstanak u ligi, dok je Šalke ranije ispao i nalazi se na poslednjem mestu sa