Cicipasova ogromna usluga Novaku! Grk u polufinalu Rolan Garosa, ispao drugi teniser sveta

Sportal blic 08.06.2021

Stefanos Cicipas je priredio iznenađenje, ako se to može reći za samu završnicu grend slema u kojoj su najbolji od najboljih.

Grk je takođe pobedio u tri seta, 6:4, 7:6, 7:5 je bilo protiv Danila Medvedeva koji je bio drugi nosilac na Rolan Garosu. Tako je pomogao i Đokoviću Cicipas pošto Rus juri za Novakom na ATP listi. Bolje je Cicipas ušao u meč iako u prvom setu nije bilo puno rizikovanja, u četvrtom gemu je prvu brejk loptu na meču iskoristio grčki teniser i oduzeo servis protivniku. Imao je potom priliku da novu brejk loptu pretvori u set Stefanos Cicipas, ali je Danil Medvedev tu