Bez pravog otpora: Srbija samlela Grkinje za 2-0

Sport klub 18.06.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Košarkaška reprezentacija Srbije stigla je i do druge pobede na Evropskom prvenstvu – izabranice Marine Maljković više nego ubedljivo, rezultatom 85:51 slavile su u petak protiv selekcije Grčke, pa sada imaju skro 2-0 na startu grupne faze.

Grčka je pružala otpor do kraja prve četvrtine, a zatim su i u odbran i u napadu Srpkinje demonstrirale razliku u klasi u odnosu na Grkinje, a prednost je vrtoglavo rasla do kraja meča. Marina Maljković je kontrolisala minutažu najvećih zvezda srpskog tima, a svaka od 12 igračica uspela je da se upiše u listu strelaca i pruži značajan doprinos. Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Aleksandra Crvendakić sa 13 poena (6/6 iz igre), 11 je dodala Dajana Butulija, 9