Penal ludnica i šok u Bukureštu, Francuzi ispali od Švajcarske

RTS 28.06.2021

Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladala je selekciju Francuske nakon boljeg izvođenja penala (5:4) i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Švajcarci su do izjednačenja došli iako su gubili u drugom poluvremenu sa 3:1.

Spektakularan meč odigrali su Francuzi i Švajcarci u Bukureštu u osmini finala EP. Aktuelni svetski prvaci nisu uspeli su da izbore plasman u četvrtfinale, zahvaljujući neverovatnom preokretu Švajcarske, koja pravi najveće iznenađenje na turniru. Uprkos šansama "trikolora" na početku meča, Švajcarska je povela u 15. minutu. Seferović je bio mudriji, snažniji i snalažljiviji od Lenglea, kog je pobedio u vazdušnom duelu, te je glavom sproveo loptu iza leđa Lorisa.