Argentina nadigrala Boliviju, novi rekordi Mesija

RTS 29.06.2021

Fudbaleri Argentine savladali su Boliviju sa 4:1 na gostovanju u poslednjem kolu grupne faze Kopa Amerika i kao prvi u grupi A plasirali se u četvrtfinale gde ih očekuje duel sa selekcijom Ekvadora. Lionel Mesi je meč kada je postao rekorder po broju nastupa u plavo-belom dresu obeležio sjajnom igrom i sa dva pogotka.

Već na samom startu meča u šestom minutu Argentina je došla do vođstva golom Papua Gomeza na dodavanje Leonela Mesija koji je na ovoj utakmici nadmašio rekord Havijera Maskerana po broju nastupa za reprezentaciju. U finišu prvog poluvremena Mesi je svoj 148. meč začinio i sa dva pogotka čime je definitivno obezbedio pobedu svom timu nad indisponiranom selekcijom Bolicije koja je bez bodova završila kao poslednja u grupi. Prvo je sa bele tačke postigao 75. gol za