Titov orden Peleu

Politika 19.07.2021

Najbolji fudbaler na svetu pre pola veka poslednji put igrao za Brazil i to, po sopstvenoj želji, protiv naše reprezentacije. – Utakmica na Marakani, 18. jula 1971, između tadašnjeg svetskog prvaka i Jugoslavije završena bez pobednika (2:2) i slavljenikovog pogotka

Edson Arantes do Nasimento Pele, nekrunisani kralj fudbala, po sopstvenoj želji poslednju utakmicu za reprezentaciju svoje zemlje odigrao je protiv Jugoslavije, 18. jula 1971. Na stadionu „Novinar Mario Filjo”, kako se zvanično zvala Marakana u čast pokretača njene izgradnje, Brazil i Jugoslavija su odigrali nerešeno 2:2, a slavljenik za poslednjih 45 minuta u nacionalnom timu (igrao je samo u prvom poluvremenu) nije dao gol. – Svi na stadionu su želeli da Pele da