Jovana Arsić stala u četvrfinalu takmičenja u skifu

RTS 25.07.2021

Srpska veslačica Jovana Arsić nije uspela da se plasira u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju u disciplini skif. Arsićeva je četvrtfinalnu trku završila na četvrtoj poziciji u vremenu 8:09.37 i tako ostala bez prilike da se bori za finale.

Jovana, koja prvi put nastupa na najvećoj svetskoj smotri sportista, može biti zadovoljna jer je prošla u četvrtfinale u kojem je konkurencija bila žestoka. Ona je odlično startovala i na početku zauzela prvo mesto, ali je sredinom trke krenula da pada i izgubila priključak za vodećima. Irkinja Sanita Paspur, Amerikanka Kara Koler i Kineskinja Jan Đang pojačale ritam i na kraju one izborile plasman u polufinale. Paspurova, koja ima čak 39 godina, završila je kao