"Delfini" se razgoropadili i potopili Australijance pred derbi sa Hrvatskom

RTS 29.07.2021

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je drugu ubedljivu pobedu na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je bila bolja od Australije 14:8. "Delfini" su drastično podigli formu nakon uvodnog poraza od Španije i sada u grupi B ima skor 2-1.

Izabranici Dejana Savića zauzimaju treću poziciju sa istim učinkom kao selekcija Hrvatske, dok je za sada Španija jedina maksimalna iz tri utakmice. Srpski igrači su potpuno potopili Australijance i sve je već bilo gotovo posle prve četvrtine. Odbrana našeg tima je funkcionisala izuzetno, ona je omogućavala veliki broj napada, koji je nakon osam minuta imao velikih 6:0. Dva pogotka postigao je Strahinja Rašović, pridružili su mu se Stefan Mitrović, Filip Filipović