"Делфини" поражени од Хрвата

РТС 31.07.2021

Ватерполисти Србије поражени су од селекције Хрватске са 14:12 у четвртом мечу групе Б на ватерполо турниру. Упркос другом поразу на турниру, наши ватерполисти имају шансу да се пласирају у завршницу турнира, а о томе ће одлучивати последњи дуел са селекцијом Црне Горе који је на програму у понедељак.

Ватерполисти Србије нису најбоље ушли у меч па су Хрвати на самом старту повели са 5:1 да би у финишу „Делфини" смањили на 5:3. Друга четвртина је протекла у равноправном дуелу и завршена са 1:1, а Хрвати су успели да сачувају предност. У трећој четвртини ватерполисти Србије успевају да појачају темпо и изједначе на 8:8, али су у финишу Хрвати поново повели и са предношћу од 10:8 ушли у последњу четвртину. У финишу меча Хрвати увећавају предност на четири гола и