Zverev osvojio zlatnu medalju, Čehinjama zlato u dublu

RTV 01.08.2021  |  Tanjug, RTS, B92

TOKIO - Nemac Aleksandar Zverev savlado je Rusa Karena Hačanova sa 2:0 po setovima 6:3, 6:1 u finalu Olimpijskih igara u Tokiju i tako osvojio zlatnu medalju, srebrna je pripala Hačanovu, a bronzu je u subotu izborio Španac Pablo Karenjo-Busta.

Zverev je stigao do cilja, okitio se zlatnom medaljom. U finalu nije dao šansu Hačanovu. Nametnuo je svoj stil igre i naizgled lako stigao do ubedljivog trijumfa u dva seta. Meč je trajao 81 minut igre. Već u trećem gemu prvog seta Zverev je oduzeo servis proivniku i stigao do brejka prednosti. Jedinu brejk priliku u setu Rus je propustio u šestom gemu. Tačku na set Zverev je stavio novim brejkom u devetom gemu - 6:3. Nastavio je Nemac da lomi protivnika i u drugom