Tokio, 15. dan – Drugo zlato za atletičarku Sifan Hasan, Dončić bez medalje, Amerikanci ubedljivi u štafetama 4x400 metara

RTS 07.08.2021
Tokio, 15. dan – Drugo zlato za atletičarku Sifan Hasan, Dončić bez medalje, Amerikanci ubedljivi u štafetama 4x400…

Na redu je pretposlednji, 15. dan na Olimpijskim igrama u Tokiju. Atletsko takmičenje obeležile su trke štafeta na 4x400 metara, u obe konkurencije trijumfovali Amerikanci. Brazilcima zlato u fudbalu, Francuzima u rukometu i odbojci. Košarkaši Sjedinjenih Država ponovo su olimpijski šampioni, nakon pobede nad Francuskom u finalu. Australija bolja od Slovenije za treće mesto, Luka Dončić ostao bez medalje.

07. 08. 2021. 16:42 Zlatna medalja i za odbojkaše Francuske Odbojkaška reprezentacija Francuske savladala je Rusiju sa 3:2, posle velike borbe, čime je stigla do zlatnog odličja na Igrama u Tokiju. 07. 08. 2021. 16:04 Fudbal - Zlato za "karioke" Fudbaleri Brazila osvojili su zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su u finalnom meču, posle produžetaka, savladali Španiju 2:1. Posle 90 minuta bilo je 1:1, a odlučujući pogodak za Brazil, zlata vredan, postigao je