Partizan pobedio Santa Klaru 2:0 i obezbedio LK

Sport klub 26.08.2021  |  Autor:Milan Stojiljković

Fudbaleri Partizana golovima Rikarda Gomeša iz jedanaesterca i Siniše Saničanina pobedili su sa 2:0 portugalsku Santa Klaru u revanš utakmici plej-ofa za Ligu konferencije i zasluženo se plasirali u grupnu fazu novog evropskog takmičenja.

Samo dva minuta bila su dovoljna fudbalerima Partizana da anuliraju prednost Portugalaca iz prve utakmice, koju je Santa Klara dobila na svom terenu sa 2:1. Najpre je u 25. minutu Rikardo Gomeš bio precizan sa 11 metara pošto je prethodno Suma oboren u kaznenom prostoru Santa Klare. Dva minuta kasnije Jojić je izveo korner, a Saničanin iskoristio grešku golmana Pereire i udarcem glavom postigao svoj prvenac u crno-belom dresu. Koliko je Santa Klara bila bolja u