Matijašević sedmi u skoku udalj, Saška Sokolov peta na 100 metara, stonoteniseri i strelci bez finala u Tokiju

RTS 31.08.2021

Srpski atletičar Nemanja Matijašević zabeležio je zapažen rezultat na Paraolimpijskim igrama u Tokiju i zauzeo sedmo mesto. Saška Sokolov učestvovala je u finalnoj trci na 100 metara T47 i zauzela peto mesto. Stonoteniseri i strelci nisu bili tako dobri i takmičenje su završili bez plasmana u finale.

Matijašević je bio odličan u skoku udalj i došao je do sedme pozicije rezultatom 7,07. Zlatnu medalju osvojio je Kubanac Robijel Janiel Serventes Sol sa skokom od 7,46, dok je samo za tri centimetra slabiji bio Roderik Taunsend iz Sjedinjenih Američkih Država. Bronza je otišla u ruke Rusa Nikite Kotukova, koji je skočio 7,34. Atletičarka Saška Sokolov zauzela je peto mesto u finalnoj trci na 100 metara T47 sa vremenom 12.48. Zlato je u foto-finišu osvojila