Grupe D i H: Grizman junak ''Trikolora'', preokret BiH pa šok, Hrvati ubedljivi protiv komšija

Sportske.net 07.09.2021  |  Sportske.net

Grupa D Francuska - Finska 2:0 BiH - Kazahstan 2:2 Reprezentacija Francuske učvrstila se na vodećoj poziciji Grupe D pobedom nad Finskom, a čovek odluke bio je Antoan Grizman koji je postigao oba gola za pobednički tim.

Gosti su odolevali do 25. minuta, a onda je Benzema asistirao Grizmanu koji postiže vodeći gol. Prednost je duplirao početkom drugog poluvremena, u 54. minutu, a ovoga puta je Duboa bio u ulozi asistenta. Za to vreme, reprezentacija Bosne i Hercegovine bila je na pragu trijumfa u Zenici protiv Kazahstana. Meč je završen rezultatom 2:2, a sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Kazahstanci su poveli u 52. minutu posle kornera golom Kuata, a izjednačenje