Pao je šestostruki prvak sveta: Argentina će u finalu braniti svetsko zlato

N1 Info 29.09.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Dobili smo i prvog finalistu Svetskog prvenstva u futsalu koje se održava u Litvaniji – Argentina je u južnoameričkom derbiju savladala Brazil rezultatom 2:1 (2:1). „Gaučosi“ će tako u Kaunasu imati priliku da brane naslov prvaka koji su osvojili 2016. u Kolumbiji, kada su u borbi za zlato bili bolji od Rusije.

Brazil, koji je pet puta u istoriji bio prvak sveta, ostaje bez prilike da dođe do šestog naslova vladara planete. U 11. minutu vodili su Argentinci 1:0 pogotkom Vaporakija, kojem je asistirao Boruto. Samo dva minuta kasnije plavo-beli su duplirali prednost, a ovog puta je Boruto bio strelac. On je pogodio po četvrti put na turniru, a uz to ima i tri asistencije. Do poluvremena je ekipa Brazila uspela da prepolovi vođstvo velikog rivala, a gol je postigao najbolji