Ponovljen penal, po crveni karton – Partizanu 10. pobeda

Sport klub 03.10.2021  |  Autor:Nikola Novaković

U prvom meču nedeljnog programa 12. kola Superlige Srbije fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju u Kruševcu Napredak rezultatom 1:0 (1:0) i došli do desete pobede u 11 kola. „Parni valjak“ je na čelu tabele sa 31 bodom, osam više od prvog pratioca i večitog rivala Crvene zvezde, koja ima i dva odigrana susreta manje.

Bio je ovo treći poraz zaredom za Napredak, koji je peti sa 18 bodova. Ekipa Aleksandra Stanojevića povela je u 13. minutu, kada je penal realizovao napadač sa Zelenortskih ostrva Rikardo Gomeš. Tom pogotku prethodila je velika drama – u osmom minutu crnogorski defanzivac Mitar Ćuković sa leđa je odgurnuo Partizanovog ofanzivca i dobio direktan crveni karton. Gomeš je šutirao jedanaesterac, ali mu je golman Nikola Vasiljević, koji je u Napretku kao pozajmljeni