СП, квал. - Групе Х и Ј: Хрвати и Руси не стају, преокрет ''Панцера'', убедљиви Македонци и Словенци

Спортске.нет 08.10.2021  |  Спортске.нет

Група Х Кипар - Хрватска 0:3 Русија - Словачка 1:0 Малта - Словенија 0:4 У Ларнаки, Хрватска је против Кипра остварила пету победу из седам одиграних утакмица и наставила трку са Русијом за прво место у групи.

Гости су овај меч добили са 1:0, а водећи гол постигао је Иван Перишић пред сам крај првог полувремена после одличног проигравања од стране Луке Модрића. Само минут пре тога, Модрић је такође био маестралан, тада је лопту послао за Сосу после чега домаћи накратко интервенишу, али у наставку акције следи сјајна прилика за Крамарића који са око пет метара погађа једног од противничких играча. Могао је Лука Модрић све да реши почетком другог полувремена, у 54. минуту